8.VODNÍ KÁMEN

Myslím, že ani netřeba vysvětlovat, co je vodní kámen a kde všude se s ním setkáváme. Důležitá je informace, že vrstva vodního kamene na jakékoli ploše (třeba výměníku teplé užitkové vody průtočného plynového kotle) se chová jako docela slušná tepelná izolace. V praxi to znamená horší přenos tepla a tudíž nižší účinnost ohřevu TUV (zkrátka a dobře větší spotřebu plynu).

Zdá se vám, že voda z kohoutku je méně teplá než bývala, nebo dokonce je menší průtok? Neváhejte a při nejbližší roční servisní prohlídce na problém upozorněte. Ve většině případů jsme schopni vás zbavit vodního kamene (zvýšit účinnost a komfort přípravy TUV).

Je kotel při nahřívání hlučný nebo některé radiátory netopí celé? Je velmi pravděpodobné, že je vaše otopná soustava včetně kotle zanesena kaly a inkrustací z nich. V takto zanešené soustavě dochází ke zhoršenému přenosu tepla a tím k větší spotřebě plynu (elektriky).

Řešením je včasné odstranění vodního kamene a inkrustace.

Službu čištění od vodního kamene nebo inkrustace v otopné vodě si můžete objednat u nás na tel. 605 184 769 p.Hampl. Čištění provádíme pomocí speciální tlakové pumpy a čistící chemie. Nabízíme chemický a bakteriologický rozbor otopné vody.

Mohlo by se vám líbit...