2.INSTALACE KOTLE

„NEMÁM TOLIK PENĚZ, ABYCH SI MOHL KUPOVAT LEVNÉ SLUŽBY“.

I takto by mohla začít tato rubrika. Je nám jasné, že peníze jsou to hlavní, co bude rozhodovat při montáži spotřebiče. Nicméně není montér jako montér a zdánlivá „úspora“ pří montáži kotle odůvodněná slovy montéra „tohle je tam zbytečné, anebo já to vždycky dělám takhle a ono to funguje…“ má za důsledek několikanásobně vyšší  náklady na provoz a údržbu kotle.

Např. takový filtr pod kotlem mi ušetří cca 100 Kč při jeho absenci, ale kolik stojí nové čerpadlo, které má být tímto filtrem chráněno a o kolik se sníží účinnost znečistěného primárního výměníku?  …. Asi vás trochu zarazíme,  ale budeme se bavit o částce 5000,- až 10 000,- za životnost kotle.

Jiný příklad: špatně namontované odkouření turbo-kotle – „úspora cca 1000 Kč na odborné firmě“, ale že si pak třeba po třech letech budete muset koupit nový kotel, protože vám celý zrezatí od opakovaného zaplavení kotle kondenzátem je faktem z praxe.

A ještě jeden příklad: co takový proplach otopné soustavy od nečistot, eventuelní úprava topné vody proti inkrustaci?  „To je zbytečné ušetříte cca 2000Kč“, ale ono to není vůbec zbytečné. Vy to rozhodně poznáte na snížené účinnosti kotle a v případě extrému, kterého jsme byli svědky v praxi, dojde k znehodnocení výměníku kotle (cca 20 000Kč u kondenzačních kotlů.).

Mohli bychom pokračovat, ale cílem je spíše vás zákazníky přivést na myšlenku přenechat instalaci na odborné firmy prověřené dlouholetou praxí z vašeho regionu. (Proč z vašeho regionu? Protože na takovéto firmy se vám budou nejlépe shánět reference). Pokud nevíte, koho oslovit, pár tipů najdete na naších stránkách v rubrice

INSTALACE SPOTŘEBIČŮ

Mohlo by se vám líbit...